Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONASINDAN 13 MADALYA... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 04 Şubat 2014 00:00

Balıkesir’de yapılan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda Erzurumlu karateciler üç altın, beş gümüş, üçte bronz madalya ile Erzurum’a döndü. İl Müdürü Süleyman Arısoy, “Karatecileri büyük başarısından dolayı kutluyorum” dedi.

(Erzurum-GHSİM)Erzurumlu karateciler rekor madalya ile şehre döndü. Türkiye Karate Federasyonu tarafından 29 Ocak 02 Şubat 2014 tarihlerinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Minikler ve Yıldızlar Karate Türkiye Şampiyonası’nda Erzurumlu karateciler madalyaları topladı. Şampiyonada Erzurum üç altın, beş gümüş, beş de bronz madalya kazanarak rekor madalya ile Erzurum’a döndü. 13 madalya toplayan karatecileri tebrik eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, “Bu büyük başarıya imza atan sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

KARATEDE BİR REKOR

Türkiye Karate Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Resul Çelebi, “Beş gün süren şampiyonada müsabakalar güzel bir ortamda; sorunsuz ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandı. Daha önce 2008’de Konya’da 2167 sporcu, Minikler ve Yıldızlar Şampiyonası’nda mücadele etmişti. Beş gün boyunca yaklaşık 3 bin müsabaka yapıldı” dedi. Balıkesir’deki müsabakalarda Sena Ecem Taşçı, Yağmur Yıldırım ve Belen Sucu Erzurum adına şampiyonluk kürsüsüne çıktı. Ömer Faruk Demirel, Bilal Bayram,  M. Emir Halis, Akif Kurt ve Yasin Topuz ikinci olarak gümüş madalya aldı. Murat Ali Düzgün, Ömer Albayrak, Bala Fatma Altundaş, Edanur Boyalıcı ve Zeynep Kurt ise şampiyonada üçüncü oldu.

K2.jpg

K4.jpg

K3.jpg

K5.jpg

Son Güncelleme: Cumartesi, 08 Şubat 2014 13:12
 
TwitterFacebook