Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE EĞİTİM SEMİNERİ VE İL BİRİNCİLİĞİ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Çarşamba, 11 Aralık 2013 10:06

KARATE EĞİTİM SEMİNERİ VE İL BİRİNCİLİĞİ MAÇLARI NEFESLERİ KESTİ

Karate Eğitim Semineri ve İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı. Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapılan seminer ve müsabakalar büyük ilgi gördü. Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi,  tarafından Karate Eğitim Seminerinin de verildiği il birinciliğini 500 dolayında karateci katıldı.

(Erzurum-GHSİM)Türkiye Karate Federasyonu faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliğinin düzenlediği Karate İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı. Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapılan karate il birinciliği müsabakalarına minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler ve büyükler kategorilerinde 500 dolayında sporcu katıldı. Çok sayıda sporsever ile karatecilerin aileleri önünde gerçekleştirilen müsabakalarda sporcular şampiyonluk için ter döktü. Tekmeler iki gün boyunca il şampiyonluğu için kalkacak. Müsabakalar öncesinde Türkiye Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi tarafından karatecilere, eğitim semineri verildi. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz’ın da izlediği eğitim semineri ve karate il birinciliği müsabakaları nefesleri kesti.

KARATECİLERE TEKNİK BİLGİ VERDİ

Çelebi, eğitim seminerinde 500 dolayında karateciler karatedeki teknik bilgiler hakkında tecrübelerini aktarırken, eğitim seminerindeki uygulama gösterileri büyük bir heyecanla izlendi. Kata ve kumite dallarındaki uygulama eğitiminde milli karateciler ile balkan şampiyonasında kürsüye çıkan kata takımı gösteri ekibinde değerlendirildi. 500 dolayında karateci tribünlerdeki sporseverler önünde müthiş bir karate resitali sunarken, il birincisi olabilmek için de kıyasıya yarıştılar.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, yaptığı açıklamada 500 dolayında karatecinin il birincisi olmak için yaş gruplarında kata ve kumite müsabakalarında tatamiye çıktıklarını belirterek, “Bu il şampiyonasının ardından Erzurum karmasını oluşturacağız ve Erzurum bölgesi karatecileri olarak Türkiye şampiyonasına katılacağız. İl Birinciliği müsabakalarında karateye gösterilen ilgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür ederiz” dedi.

KARATE’DE BU TABLOYU GÖRMEK BİZİM İÇİN GURUR VESİLESİ

Karate İl Birinciliği’nin açılış törenine katılan ve burada milli olan karatecilere millilik belgelerini takdim eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, tatamine 500 karateciyi aynı anda görünce, “Erzurum gerçekten karate bir çığır açmış. İl Temsilcimiz Ahmet Çelebi nezdinde tüm sporcuları, antrenörleri ve çocuklarını karate gönderen aileleri kutluyorum. Bugün burada çok güzel bir tablo var. Salon bembeyaz bir görüntüde ve her renkten kuşaklı karateciyi tatamide görmek mümkün” dedi.

KARATENİN OLİMPİK OLMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, Türk karatesinin dünyada söz sahibi olduğunu ve bu alanda Türkiye’nin çok başarılı bir ülke olduğunu belirterek, “Nasıl ki, güreş olimpik spor dalı ise İnşallah karatede olimpik spor olur. Olimpiyatlarda karate ile de ülkeler temsil edilir. Dileriz Olimpiyat yetkilileri Erzurum’dan sesimizi duyar ve karatenin olimpik spor olması için sesimize kulak verir” şeklinde konuştu. Türkiye Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve aynı zamanda da Karata Bölge Başkanı olan Ahmet Çelebi de Türk karatesinin son dönemlerde dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olduğunun altını çizerek, bunun son örneği Fransa’da şampiyon olarak gösterdiğinin altını çizdi. Çelebi, “Türk karatesi şaha kalkmıştır. Artık bu başarının önünde kimse duramaz” dedi. 

KARATECİLERE MİLLİLİK BELGESİ

Erzurum’da çeşitli yaş gruplarında milli olarak Karate Milli Takımları ile ülkemizi uluslar arası müsabakalarda temsil eden 30 karateciye millilik belgesi verildi.

Erzurum’da 30 karateci düzenlenen törenle millilik belgelerini aldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz ile Karate Bölge Başkanı ve Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi 30 karateciye belgelerini takdim etti. Erzurum’dan çeşitli yaş kategorilerinde Karate Milli Takımına seçilerek, uluslar arası müsabakalarda ve şampiyonalarda Türkiye’yi temsil eden 30 karateci Millilik belgesi almanın gururunu yaşadı. İslami Dayanışma Spor Oyunları’nda madalya alma ve kürsüye çıkma sevinci yaşayan Milli karateciler Necati Pınarbaşı ve Aydan Akbulut’ta millilik belgesi aldıkları anda, salondaki spor severler tarafından ayakta alkışlandı.

 
TwitterFacebook