Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KİCK BOKS AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDAN BRONZ MADALYA... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 24 Eylül 2013 15:18

 

(Erzurum-GHSİM) Avrupa üçüncüsü  olan Erzurumlu Milli kick boksçu Cebrail Gençoğlu, memleketi Erzurum’da çiçeklerle karşılandı. Polonya’da yapılan Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Erzurum Çelebisporlu  Cebrail Gençoğlu, Slovakya ve Rus rakibini mağlup ederek, bronz madalya elde etti. Final maçı oynama ve altın madalya kazanma şansını kıl payı kaybeden Erzurumlu kick boksçu Cebrail Gençoğlu, Erzurum Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Çelebispor Başkanı Resul Çelebi, Kick Boks İl Temsilcisi Ertan Dalbudak, babası Cevayil Gençoğlu ve kick boks antrenörü Metin Seyitoğlu tarafından karşılanan milli sporcu oldukça duygulu anlar yaşadı. Türkiye’ye ve Erzurum’a Avrupa şampiyonasında altın madalya kazandırmayı çok istediğini ancak, bronz madalya aldığını ifade eden Cebrail Gençoğlu, “Hedefim altın madalya kazanmaktı, ama bronz madalya aldım. Artık geriye bakmadan geleceğe bakıp, bundan sonra altın madalya ve Avrupa şampiyonluğu kazanmanın mücadelesini vereceğim” dedi. 
 

TAŞKESENLİGİL: SPORCULARIMIZIN BAŞARISI İLE GURUR DUYUYORUZ

Erzurumlu Kick Boks Antrenörü Metin Seyitoğlu yönetiminde Avrupa şampiyonasına hazırlandıktan sonra Milli takım kamplarına dahil olan genç kick boksçu, antrenörü Seyitoğlu’nu da gururlandırdı. Seyitoğlu, “Sporcumun Avrupa’da kürsüye çıkması benim için övünç kaynağıdır” dedi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurumlu sporcuların, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarıya ulaşmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Erzurum GHSİM olarak, sporcularımızın başarısı bizleri sevince boğuyor. Kick boks ta zorluk derecesi yüksek spor dallarından biri Cebrail, bu spor dalında genç yaşında Avrupa üçüncüsü oldu. İnanıyorum ki, en kısa süre içerisinde ilimize ve ülkemize Avrupa şampiyonluğu da kazandıracaktır. Kendisini başarısından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Erzurum Çelebispor Kulübü Başkanı Resul Çelebi de, ana branşları olan karatenin yanı sıra buz sporları ve salon sporlarında bir çok başarı elde ettiklerini belirterek, sporcuları Cebrail Gençoğlu’nun Kick boksta Avrupa üçüncüsü olmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. Çelebi, Milli takım teknik heyetinin de takdirini kazanan Cebrail Gençoğlu’nun bundan sonraki hedefinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyledi. Çelebi, “Sporcumuzun Ülkemize madalya kazandırmış olmasından dolayı  büyük bir mutluluk duyuyorum. Kendisini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: Salı, 01 Ekim 2013 14:40
 
TwitterFacebook