Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KULÜP KURUCUMUZ VE ONURSAL BAŞKANIMIZIN ÖZEL HABERİ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 04 Haziran 2013 18:30

 

Uzakdoğu sporlarını gençliğe sevdiren genç adam. İşte Erzurum’un Dadaş’ı, Palandöken’in kartalı.  Dadaş demek yiğitlik, mertlik, işinde başarılı olmak demek ise, işte Dadaş işte başarı. Hem sporcu hem eğitmen, hem hakem Ahmet Çelebi…

Erzurum’da karate sporunda basamakları birer birer tırmanarak başarılı bir kariyere sahip olan Ahmet Çelebi, Erzurum’da çok sayıda gençlere sporu sevdirdi, başarılı dereceler almasını sağladı, hem gençliği iyi yetiştiriyor, hem de Erzurum adına başarıdan başarıya koşuyor.

Ahmet-celebi-(8-sporcusu

Erzurum değerlerine sahip çıkmalı düşüncesiyle spordaki yüzakımız Ahmet Çelebi’den bahsediyoruz. Bu değerimize sahip çıkalım. Başarılı gençlik yetiştirmek en önemli yatırımdır. Sporu sevdirmek için sokak gösterileri yaptı.

1976 Erzurum doğumlu olan başarılı sporcu Ahmet Çelebi Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümünden mezun, T.C Karate Federasyonu 7.bölge temsilcisidir.

Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi, Karate 4. Kademe Baş Antrenör ve Karate Uluslar Arası Hakem’liği yapmaktadır.  Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü Spor koordinatörlüğünden 9 yıl görev yaptıktan sonra 2012 Temmuz ayı itibari ile kendi isteğiyle ayrıldı.

Ahmet-celebi-(6)-tkm

1995 Yılında Çelebi spor kulübünü kurdu, sadece karate sporu ile açmış olduğu kulüpte bugün faal olarak Karate, Jimnastik, Taekwondo, Aikido, Kick Boks, Yüzme, Buz Pateni, Curling, Short trac, Golf, Tenis, Basketbol spor branşlarında lisanslı toplam 4000 sporcu ile faaliyetlerine devam etmekte. Bir çok spor branşında Türkiye şampiyonalarından boş dönmeyen çelebi spor kulübü başta Karate sporu olmak üzere Jimnastik, Kick boks, Taekwondo Curling, Short Trac ve figür pateninde bir çok sporcuyu milli takıma kazandırmış ve uluslararası başarılar elde etmişlerdir.

ahmet-celebi--salon

Erzurum ilinde birçok branş çalışmalarını kendi tesislerinde, yüzme buz sporları ve basketbol gibi diğer spor branşlarını da Gençlik spor İl müdürlüğüne ait tesislerden saat kiralaması yaparak faaliyetlerini devam ettirmektedir ve tek hayali çok geniş bir spor kompleksini Erzurum’a kazandırmak, Kendi branşı olan karate sporunu Erzurum’da sokaklarda gösteriler yaparak tanıttı. Erzurum da karate sporu neredeyse hiç yokken bugün Erzurum’da en fazla lisanslı sporcu sayısına sahip, Ulusal ve Uluslar arası müsabakalardan en fazla madalya kazanan ve milli takıma en fazla sporcu veren bir spor branşı haline gelmesiyle gurur duymakta. Erzurum’da Gençlik spor il müdürlüğünün destekleriyle Bölgesel olarak başlattığı Palandöken karate kupasını bu gün Uluslar arası düzeyde geleneksel halde devam ettirmektedir. Son yapılan ve takım halinde Çelebi spor karatecilerinin de şampiyon olduğu 9.Uluslararası Palandöken Karate kupasına Türkiye dahil 9 ülkeden toplam 1400 sporcunun Erzurum’a  iştirakinin sağlanması oldukça önemlidir.

 

KAYNAK: http://www.erzurumhabergazetesi.com/41480-erzurumun-spordaki-yuzaki-ahmet-celebi

Son Güncelleme: Çarşamba, 05 Haziran 2013 15:41
 
TwitterFacebook