Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATECİLERİMİZİN OLİMPİK GÖSTERİLERİ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Çarşamba, 22 Mayıs 2013 10:16

 

 

Olimpiyata girecek en güçlü spor dalı olarak gösterilen karate için, Erzurumlu Karateciler anlamlı bir mesaj verdi. Erzurum'daki 19 Mayıs kutlamaları sırasında karateciler, olimpiyat halkalarını oluşturarak muhteşem bir gösteri yaptı.

 
Erzurum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan Erzurumlu karateciler, 2020 Olimpiyatlarının İstanbul da olması ve Karate branşının da dahil edilmesi için ilginç bir gösteri yaptı. Yakutiye Kent Meydanı’nda gerçekleştirdikleri gösteride olimpiyat halkalarını oluşturan 350 sporcu, çeşitli karate figürlerini sergiledi.


350 sporcu katıldı


Türkiye Karate Federasyonu 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, gösterinin ardından yaptığı açıklamada, karatenin olimpiyatlara dahil edilmesinin spora artı değerler kazandıracağını söyledi. Anlamlı bir günde mesaj vermek için karatecilerin tek yürek olduğunu belirten Çelebi, şöyle konuştu: “Olimpiyat halkalarının üzerinde bulunan 350 sporcuyla karate figürlerinin yer aldığı hareketlerle gök yüzünden bakınca kalp atışlarımızın olimpiyatlarda attığını tüm spor sevenlere göstermek istedik. Ayrıca, bütün kalbimizle 2020 Olimpiyat Oyunları adayı İstanbul’un yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Karate dünyanın en prestijli spor dallarından birisi ve olimpiyatlara dahil edilmeli. Anlamlı bir günde, anlamlı bir mesaj verebildiysek ne mutlu bize.”

 
TwitterFacebook