Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KATA TAKIMIMIZ BALKAN İKİNCİSİ OLDU... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Çarşamba, 03 Nisan 2013 14:39

Erzurum Çelebi Spor Kulübü Yıldız Karatecileri Sırbistan’da yapılan Yıldız, Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonasında takım kata da Balkan ikincisi oldu. Başarılı karateciler memleketi Erzurum’da coşkuyla karşılandılar. 

(Erzurum-GHSİM) Karatede Türkiye ve  Erzurum’a Balkan ikinciliği  kazandıran Erzurumlu karateciler Türkiye’ye döndü. Sırbistan’da yapılan Yıldız, Genç, Ümit ve 20 Yaş Altı Karate Balkan Kupası müsabakalarında Türkiye’yi temsim eden ve kata da tatamiye çıkan Erzurum Çelebi Spor Kulübü karecileri takım halinde Balkan ikincisi olarak gümüş kupayı Türkiye’ye getirmeyi başardı.

2001-2002 doğumlularda Ömer Faruk Demirel, Reşit Turab Doğan ve Bilal Bayram’dan oluşan kata  takımı başarılı performansı ile karate otoritelerinin ve hakemlerin beğenisini kazandı.  

Erzurumlu karateciler takım halinde katada ikincilik kürsüsüne çıkarak gümüş kupa kazanırken, Sabri Eren Alıcı ise 40 kilo kumite müsabakalarında Balkan beşincisi olarak bronz madalyayı kıl payı kaçırdı. Erzurumlu toplam altı karateci ve Uluslararası Karate Hakemi Resul Çelebi için karşılama töreni düzenlendi. 

balkan ikincisi (1).JPG
 
ÇİÇEKLERLE KARŞILANDILAR  
Erzurumlu karateciler için dün akşam Erzurum Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Karatecileri karşılamaya Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Şinasi Polat, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, Karate Antrenörü Muhammet Çelebi ve çok sayıda spor sever ile sporcuların aileleri katıldı. Balkan ikincisi olan karate takımının sporcularına çiçek sunan GHSİM İl Müdürü Vekili Şinasi Polat,  “14 ülkeden yüzlerce sporcunun arasından sıyrılarak ülkemize ve ilimize kata da gümüş kupa ve madalya kazandıran karatecilerimizi tebrik ediyorum.

Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi ve birlikte görev yaptığı tüm antrenörleri kutluyorum. İnşallah bu sporcu arkadaşlarımız ileriki yıllarda bizlere daha büyük sevinçler yaşatacak” şeklinde konuştu. Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ise yaptığı açıklamada, “İlçemizde faaliyet gösteren Çelebi Spor Kulübü’nün karatecilerinin ülkemiz ve ilimiz adına büyük başarı elde etmesi bizleri gururlandırmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Bu arada Uluslar arası hakem olan ve altı tatamide yapılan maçlarda 100 dolayında müsabakada görev yapan Resul Çelebi de gerek Karate Federasyonu’nda gerekse memleketi Erzurum’da takdirle karşılandı.  

Dün coşkulu bir şekilde karşılanan karateciler daha sonra konvoyla şehir turu attıktan sonra Yenişehir’deki Çelebi Spor kulübüne geçtiler. Erzurum’a Balkan İkinciliği kazandıran Kata takımı, bundan sonra hedeflerinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Son Güncelleme: Çarşamba, 03 Nisan 2013 14:46
 
TwitterFacebook